Mbyllet merkato, shikoni gjithë afrimet e largimet te Partizani

Merkato e verës përfundoi ne fund te gushtit me skuadrat që kanë mundur që të përforcojnë kontigjentin me kualitet dhe cilësi në këtë sezon të ri futbollistik që ka startuar.

Partizani ka qene nje nga skudarat me aktive ne merkato duke afruar në total 11 lojtarë: Aristoteles Romero, Bruno Telushi, Engjëll Hoti, Matej Cvetanoski, Bekim Rexhepi, David Atanaskoski, Jozef Menish, Alfred Mensah, Viktor Da Silva, Endri Çelaj, Marçelino Preka.

Ketyre u shtohet edhe trajneri i ri Colella qe ka bere nje nisje perfekte te sezonit me dy fitore.

Por te Partizani ka edhe plot largime. Janë larguar gjithsej 16 lojtarë gjate veres: Fernando Augusto, Stenio Zhunior, Sherif Kallaku, Kristi Kote, Gresild Lika, Kristi Kullaj, Dean Liço, Milan Mirosavljev, Aleksandar Damçevski, Albion Marku, Esat Mala, Geri Selita, Herald Marku, Vokli Laroshi, Egzon Belica, Aldo Teqja.

Lojtaret e Partizani per sezonin 2022-23

Kjo eshte lista e plote e lojtareve qe jane federuar per sezonin e ri:

Portiere
Mbrojtës
Mesfushorë
 • Masanga Matondo
 • Valentino Murataj
 • Arinaldo Rrapaj
 • Bruno Telushi
 • Aristóteles Romero
 • Victor da Silva
 • Engjëll Hoti
 • Maguette Gueye
Sulmues
 • Xhuliano Skuka
 • Alfred Mensah
 • Tedi Cara
 • Matej Cvetanoski
 • Endri Çelaj
 • Xhafer Hodo
 • Klevis Dragaj

Komentoni!