Firmos sulmuesi maqedonas Matej Cvetanoski

Klubi i Partizanit ka bërë sot zyrtarizimin e një përforcimi në repartin e avancuar, teksa ka prezantuar Matej Cvetanoskin si sulmuesin e ri në dispozicion të trajnerit Dritan Mehmeti.

Sulmuesi nga Maqedonia e Veriut, luan në të dy krahët dhe ka eksperiencë me klube të rëndësishme në kampionatin e vendit fqinj si Vardari e Shkupi, ndërsa së fundmi ka luajtur në Hungari me Gyirmot.

Lajmi u be i ditur nga vete klubi ne rrjete sociale. Lexoni deklaraten me poshte:

“FK Partizani me kënaqësi njofton arritjen e marrëveshjes me Matej Cvetanoskin. Sulmuesi 24 vjeçar nga Maqedonia e Veriut ka nënshkruar sot me të kuqtë një kontratë një vjeçare, me opsion rinovimi edhe për sezonin e ardhshëm. Cvetanoski do ti bashkohet menjëherë skuadrës në Slloveni.”

Komentoni!