Zyrtare, Giovanni Colella eshte trajneri i ri

FK Partizani zyrtarizon arritjen e marrëveshjes me trainerin Xhovani Kolela. 55 vjeçari italian, i cili do të drejtoj skuadrën përgjatë sezonit të ri është prezantuar sot nga presidenti Gazment Demi dhe drejtori sportiv Elton Marini.

Kolela do ti bashkohet menjëherë ekipit për të nisur zyrtarisht punën në seancën e sotme stërvitore të programuar në orën 19:00 në kompleksin sportiv Partizani.

Trajneri 53 vjec ka drejtuar disa klube ne Serine C italiane por ka patur dhe nje eksperience te shkurter ne Kategorine Superiore me Apolonine.

Komentoni!