Interes nga Serie A për Skukën

Paraqitja ne kete edicion te Superliges dhe sidomos ne dy ndeshje me Kombetaren ka sjelle shume interes nga jashte vendit per Xhuliano Skuken.

Se pari jane disa skuadra nga Turqia se thuhet qe kane treguar interes per sulmesin e Partizanit. Por tani ka dale ne skene edhe nje skuader italiane.

Lecce, skuader qe renditet e 16-a ne Serie A, po ndjek sulmuesin e kuq. Skuka u fut si zevendesues ne miqesoren kunder Italise dhe menjehere u be protagonist me disa aksione te rrezikshme, dhe ju afrua shume golit. Ne ndeshjen me Armenine luajti si titullar dhe gjeti dhe golin e pare me kombetaren.

Interesi i Lecces u raportua nga TuttoMercatoWeb dhe CalcioLecce.it qe shkruajne se Skuka eshte nen kontratete Partizani deri ne 2025.

Skuka ka 7 gola ne 12 ndeshje ne kete sezon, si dhe nje asist ne raundin eleminator teConference League, kunder Saburtalo.

Komentoni!