Xhuliano Skuka rinovon kontratën deri në 2025 (Video)

FK Partizani ka njoftuar sot zgjatjen e bashkëpunimit me Xhuliano Skukën. 24 vjeçari dhe drejtuesit kanë nënshkruar sot kontratën e re të vlefshme deri në vitin 2025, duke konkretizuar pozitivisht të ardhmen e sulmuesit te Partizani.

Rinovimi i kontratës erdhi me dëshirën e të dyja palëve, fakt i cili pasqyron më së miri besimin dhe korrektësinë e marrëdhënies Klub – Lojtar.

I lindur ne Dibër, Skuka beri fillimisht emer me Korabin ku per tre sezone shenoi 37 gola ne 73 ndeshje. Me pas ai kaloi te Dinamo dhe me se fundi te Partizani.

Ai u ber menjehere golashenuesi me i mire per te kuqte me 9 gola ne sezonin e kaluar. Edhe kete sezon ai renditet i pari me tre gola deri tani.

Komentoni!