LIVE / Partizani – Saburtalo 0-1 (Pen. 4-5)

LIVE

Minutat

Penalltite:

PAR: ❌ ⚽ ⚽ ⚽ ❌ ⚽ ❌
SAB: ❌ ⚽ ⚽ ❌ ⚽ ⚽ ⚽

 • 120′ Mbyllet dhe shtesa e dyte. Shkojme te penalltite.
 • 118′ Gjuan Telushi nga shume larg, topi devijohet rrezikshem nga mbrojtja.
 • 115′ Sulmon me shume Partizani tani duke kontrolluar mire mesfushen. Por mungojne finalizimet.
 • 109′ Del Ndreca, futet Telushi
 • 106′ Fillon shtesa e dyte.
 • 105′ Mbyllet shtesa e pare. rezultati pergjithshem akoma i barabarte 1-1.
 • 105′ Cfare rasti humb Skuka i vetem ne kundersulm. Gjuan lart nga brenda zone.
 • 100′ Skuadrat duken te lodhura, ka rene shume ritmi i lojes.
 • 91′ Del Hadroj, futet Sota
 • 91′ Fillon shtesa e pare
 • 90′ Mbyllet koha e rregullt. Shkojme drejt shteses.
 • 82′ Del Cara, futet Ndreca
 • 78′ Rrapaj gjuan nga vija e zones, por topi shkon shum lart.
 • 76′ Menjehere humb nje rast te paster, gjuan shum keq bosh nga 7-8 metra
 • 75′ Del Murataj futet Maguette
 • 74′ 🟨 Skuka te verdhe per protesta pasi vjedh nje top, por arbitri jep faull.
 • 67′ Skuka pretendon per penallti, por vazhdon loja.
 • 66′ Rrezikon ne porten tone, pret Teqja.
 • 60′ Luajme ne sulm ne keto minuta. Disa depertim te bukura, por mungon pasimi final.
 • 55′ Tjeter rast i mire per ne, topi kalon ngjitur me shtyllen.
 • 53′ 0-1 Vjen goli i miqve ne momentin me te mire tonin. Kundersulm dhe mbrojtja nuk arrin te largoje nje kros te dobet.
 • 52′ Loje shume me e mire e Partizani ne kete pjese.
 • 51′ Cfare rasti. Rrapaj gjuan ne hryje te zones por portieri devijon topin ne korne.
 • 46′ Del Hoti, futet Cvetanoski
 • 46′ Fillon pjesa e dyte.
 • 45′ Mbyllet pjesa e pare pas 3 minutash shtese. Deri tani kemi luajtur me shume per te mbrojtur rezultatin. Sulmet tona kane qene kryesisht me kundersulme.
 • 42′ Murataj gjuan me koke nga disa metra larg por topi shkon jashte. Rast i mire per ne.
 • 40′ Gjuan Hoti per topi kalon disa centimetra mbi travserse.
 • 38′ 🟨 Gocholeishvili merr te verdhe per miqte pasi ndal Skuken nga mbrapa nje meter jashte zone.
 • 36′ Luhet kryesisht ne mesfushe.
 • 29′ 🟨 Vjen dhe e verdha e pare per miqte. Kapiteni Kakubava ndalon nje kundersulm me nderhyrje te gabuar ndaj Rrapajt.
 • 25′ 🟨 Massanga ndeshkohet per nje nderhyrje te gabuar ne mesfushe.
 • 23′ Qetesohet disi ndeshja ne keto minuta.
 • 22′ 🟨 Atanaskoski eshte i pari qe ndeshkohet me te verdhe ne kete ndeshje.
 • 17′ Depertim ne zone per Partizanin por pasimi i fundit eshte i gabuar.
 • 13′ Rrezik ne porten tone pasi Belica largon topin qe shkon direkt te kundershtari qe gjuan jashte nga pike a penalltise.
 • 09′ E kane filluar me me vrull ndeshjen miqte qe kane bere edhe dy gjautje te forta por te paskata nga larg. Partizani luan me ngadale dhe mundohet te ule ritmin e ndeshjes.
 • 06′ Skuka per pak sa nuk vjedh nje top nga portieri.
 • 01′ Fillon ndeshja.

Formacioni

Sot luhet ndeshja e kthimit e vlefshme per raundin e pare te Conference League. Partizani fitoi 0-1 ne Gjeorgji ne ndeshjen e pare kunder Saburtalo.

Ashtu sic pritej, trajneri Mehmeti ka hedhur ne fushe te njejtin formacion edhe kete ndeshje. Bitri e Belica jane ne qender te mbrojtjes. Hadroj dhe Atanaskoski ne te djathte e te majte te ketij reparti. Mefsuha perbehet nga Murataj, Magganga e Rrapaj si dhe Hoti pas sulmuesve Skuka e Cara.

Ndeshjen mund ta ndiqni në platformën Tibo & Oversport.

Komentoni!