Partizani triumfon në Gjeorgji, mjafton Cara (Video)

Të kuqve u mjaftoi goli i Carës në një sfidë ku ata u munduan më shumë të mbanin larg katërkëndorit kundërshtarët e tyre.

Vendasit e filluan me mirr ndeshjen, po me pas Partizani futet ne loje dhe ka disa raste shenimi.

Pjesa e dyte vonon pasi ka probleme me dritat. Por menjehere pas fillimit te kesaj phese eshte nje sulm perfekt i te kuqve ku Skuka merr nje top jashte zone, deperton ne te djathte dhe kroson ne mes. Aty Cara i vetem nuk gabon dhe te kuqtebjane ne avantazh 0-1.

Ishte një ndeshje ku në minutat e fundit Partizani u fut ne mbrojtje përballë sulmeve të pareshtura të vendasve të cilët iu afruan disa herë portës së Teqjes.

Por gjithsesi, ishte një sukses i merituar për skuadrën e Mehmetit që hedh një hap shumë të sigurt drejt kalimit në turin e dytë të turneut ndërkombëtar.

Shikoni videon e golit ku Skuka asiston per Caren ne fillim te pjeses se dyte:

Komentoni!