Partizani – Vllaznia, një histori e gjatë me 165 ndeshje

Partizani do te luaj kunder Vllaznise neser ne ndeshjen e rradhes ne Superlige, ne ‘Air Albania’ ne oren 16:45.

Ne kete ndeshje do te perballen dy skuadra qe kane nje histori te gjate mes tyre, plot 165 ndeshje. Te kuqte nuk kane arritur te mposhtin shkodranet ne ndeshjet e fundit, por historikisht Partizani eshte superior.

Fitorja e fundit kunder Vllaznise ka qene ne korrik 2020 me rezultatin 3-0. Qe atehere, Partizani ka marre vetem tre barazime dhe kater humbje ne shtate ndeshjet e fundit.

Po nese hedhim syte nga historia, Partizani eshte padyshim skuadra superiore. jane plot 165 ndeshje mes ketyre dy skuadrave. Partizani ka 72 fitore, 41 barazime dhe vetem 49 humbje perballe shkodraneve.

Dhe golavarazhi flet per Partizanin qe ka shenuar ne total 215 here kunder Vllaznise ne kupe and kampionat. Vllaznia ka 154 gola.

Ndeshja e 166-te eshte neser, keshtu qe bashkohuni me Ultras Guerrils dhe ndihmoni Partizanin te marre fitoren e rradhes.

Komentoni!