Partizani – Atletic Escaldes 4-1 (Video)

Partizani ka siguruar biletën për në turin e tretë të Ligës së Konferencës falë një suksesi 4-1 në shtëpi ndaj Atletik Eskaldes. Golat jane shenuar nga Cara (2), Rrapaj dhe Grezda. Partizani fitoi edhe ndeshjen e pare 1-0.

Minutat

 • 95′ ⚽ GOOOOOL Grezda. Kunderpergjigjet menjehere Partizani.
 • 94′ Piloto shenon per miqte.
 • 70′ 🟨 Mehmeti (Partizani)
 • 65′ 🔃 Zevendesim i trefishte te Partizani. Dalin Murataj, Rrapaj dhe Taipi, futen ne fushe Bilali, Grezda dhe Da Silva.
 • 64′ ⚽ GOOOOOL Rrapaj. Aksion i shpejtë i të kuqve me Taipin i cili sheh Rrapajn në hyrje të zonës, mesfushori përfiton nga pasimi dhe gjuan direkt në portë, duke çuar shifrat në 3-0.
 • 57′ Hadroj shfaqet nga e djathta në zonën kundërshtare, por në momentin vendimtar gabon pasimin për Mba në shtyllën e dytë, duke shpërdoruar mundësi për golin e tretë.
 • 52′ 🟨 Rrapaj (Partizani)
 • 51′ 🟨 Paez (Atlètic Escaldes)
 • 45′ ⚽ GOOOOOL – Eshte perseri Cara qe shenon ne fund te pjeses se pare, dhe Partizani eshte ne avantazh 2-0. Cara driblon disa lojtar dhe gjuan sakte ne cep te portes duke shtangur porterin.
 • 39’ Taipi nis një harkim perfekt nga e majta për Carën, topi ulet për Muratajn i cili i vetëm para portës, çon sferën shumë lart mbi traversë. Shiko video ketu.
 • 28′ ⚽ GOOOOOL – Cara shenon dhe kalon Partizanin ne avantazh. Shiko video ketu.
 • 16′ 🟨 D. Lopez (Atlètic Escaldes)
 • 01′ Fillon ndeshja

LIVE

Ky eshte kanali i vetem qe mundem te gjejme. Komentoni nese keni link per kanal tjeter ku mund te ndiqet ndeshja direkt online. Ndeshja transmetohet ne MCN TV.

Formacionet

Komentoni!