Trajneri Colella flet pas triumfit kunder Teutes

Trajneri i Partizani ka folur per mediat menjhere pas fitores 0-2 ne Durres kunder Teutes.

𝐂𝐨𝐥𝐞𝐥𝐥𝐚: Nuk ishte ndeshja jonë më e mirë. Por është normale se një ekip nuk mund të luajë gjthmonë në të njëjtin nivel. Taktikisht u bë çfarë u ishte kërkuar lojtarëve dhe kur kundërshtarët ndryshuan skemë, edhe ne ndryshuam.

Ndeshjet tani janë të gjitha të vështira. Kampionati është ende i hapur. Egnatia fitoi ndaj ne jemi të lumtur që fituam këtu. Por tani duhet të bëjmë një ditë pushim e të kthehemi të punojmë se nuk ka ndryshuar asgjë për javën e ardhshme.

Është e rëndësishme që lojtarët e stolit të performojnë. Ne kemi sakrifikuar disa lojtarë nga skema e sotme por ata që luajtën dhanë maksimumin e tyre. Fryma e grupit më pëlqen dhe kjo është shumë pozitive.

Sekreti i motivimit të lojtarëve?

𝐂𝐨𝐥𝐞𝐥𝐥𝐚: Nuk jua tregoj, s’ka disa të veçantë thjeshtë i kam përshtatur normalisht.

Hap fals i Tiranës nesër?

𝐂𝐨𝐥𝐞𝐥𝐥𝐚: Nuk më qetëson aspak pasi kemi 9 ndeshje për të luajtur. Nesër pushohet, bëhet relaks, hahet, futboll zero.

Sot përfundon faza e tretë, nota më e mirë për cilën fazë?

𝐂𝐨𝐥𝐞𝐥𝐥𝐚: Nota më e mirë është që të gjithë kanë kuptuar kush është Partizani dhe ne do të bëjmë akoma më mirë për të ecur përpara.

Komentoni!