Bitri: Nuk mendoj se ishte penallti

Kapiteni Eneo Bitri ka folur sot per mediat pas fitores ndaj Kukesit 2-1. Ai shenoi nje gol spektakolar me nje gjuajtje nga larg. Bitri goli per golin e tij si dhe per penalltine e akorduar kundershtareve ne pjesen e dyte.

Penalltia –
Bitri: Penalltitë nuk është se më ndodhin vetëm mua, i kanë ndodhur gjithkujt. Nuk mendoj se ishte penallti, por ia kam lënë vendimin gjyqtarëve.

Goli i shënuar –
Bitri: Ishte një goditje që po e prisja, ose e pritja topin në shtyllë të dytë ose një top i kthyer se i ndjek këto raste. Por momenti që shënova ishte një gëzim i madh.

Dedikim për golin –
Bitri: Kjo fitore shkon për të gjithë çunat e ekipit se kemi sakrifikuar shumë, pasi kemi pasur shumë mungesa, e meritonim këtë fitore sot.

Rezultati sot –
Bitri: Janë bërë dy ndeshje, ndaj Erzenit na ndodhi një përgjumje, një mospërqendrim që pësuam dy gola dhe sot një penallti që nisi nga një faull ndaj Carës e përfundoi me 11 metërsh në fund.
Po ta shihni rastin nga fillimi në fund, unë kam ndaluar, ai ka rrëshqitur dhe në atë moment këmba e tij e djathtë ka ardhur te unë. Nuk mund të thuhet që çdo kontakt në zonë është penallti. Shihni këmbën e djathtë.

Penalltia per Kukesin
Goli i Bitrit kunder Kukesit

Komentoni!