Nuk ndodhte prej shumë vitesh… Katër “dema” në Kombëtare

Plot katër futbollistë të Partizanit, zbritën në fushë në “Air Albania”, në miqësoren që Shqipëria zhvilloi ndaj Armenisë që përfundoi me rezultatin 2-0.

Ishte dicka qe nuk ndodhte prej disa dekadash, por ne kete ndeshje Partizani u perfaqesua me Skukën, Hadrojin, Carën dhe Eneo Bitrin. Dhe ata nuk ishin thjesht vetem pjesemarres, por spikatën me paraqitjet e tyre, madje edhe duke lënë gjurmë.

Skuka shënoi golin e parë për Shqipërinë, Hadroji debutoi si titullar, Cara fitoi 11-metërshin qe u shenua nga Asllani, ndërsa Bitri dhuroi siguri në mbrojtje për ato minuta që luajti. Cara shenoi edhe nje gol qe u anullua per pozicion jashte loje. Një përformancë me të vërtetë pozitive e futbollistëve të Partizanit.

Komentoni!