Sezoni i ri nis kundër Saburtalo në 7 Korrik

FK Partizani nis sezonin e ri futbollistik 2022-2023 si pjesmarrës në Europa Conference League.

Në turin e parë eleminator të këtij kompeticioni, të kuqtë përballen me ekipin gjeorgjian FC Saburtalo.

Takimi i parë në program në 7 korrik do të luhet në stadiumin “Tengiz Burjanadze” të Gori, në 18:00. Kjo sfidë do të gjykohet nga finlandezi Mohammed Al-Emara, i asistuar nga Mikko Alakare dhe Turkka Joonas Valjakka, ndërsa arbiter i katërt do të jetë Oliver Reitala.

Ndeshja do të transmetohet drejtpërsëdrejti në Oversport&Tibo. Klubi ka publikuar edhe informacione per tifozet qe duan te udhetojne drejt Gjerogjisë.

Komentoni!