Basket Femra / Partizani humb në finale

Partizani eshte mundur me shifrat 3-0 ne serinë e finaleve kundër Flamurtarit ne basketboll per femra. Vajzat e kuqe bene nje sezon shume te mire dhe u kualifikuan per ne finale pasi munden Tiranen ne gjysme-finale.

Por ne finale Partizani ka humbur ndeshjen e trete, duke mare vetem titullin nen-kampion. Ndeshja e trete eshte mbyllur me humbje 94-58 (27-8, 18-16, 25-11, 24-23).

Me katër lojtare të huaja në përbërje, Flamurtati është shfaqur dominues gjatë të gjithë sezonit, duke e ruajtur kështu kurorën e kampionit.

Femrat e Partizani kane fituar nje here kampionatin ne 1989 dhe nje here Kupen e Shqiperise ne 2021.

Komentoni!