Basket Meshkuj – Partizani humb në derbi, shkëlqen kapiteni Jani

Partizani ka luajtur derbin e basketbollit per meshkuj te dielen kunder Tirana Neptun ne pallatin e sportit Asllan Rusi. Ka qene nje ndeshje e forte ku Partizani ka lujatur mire per tre perioda.

E para fillon mire per te kuqte dhe skuadrat shkembejne kosha, por asnjera nuk arrin te shkeputet. Kjo periode mbyllet me avantazhin e kundershtareve 22-23. Perioda e dyte eshte ajo qe vendos ndeshjen. Tirana e fiton 15-29 dhe ktijon nje avantazh qe nuk ndryshon shume deri ne fund.

Ne perioden e trete Partizani fiton 17-16 por shte akoma ne disavantazh 54-68. Edhe perioda e fundit nuk sjell shume ndryshime dhe Tirana i shton edhe dy pike avantazhit duke fituar 68-84.

Kapiteni i Partizanit Mired Jani ka qene me i miri per te dyja skuadrat ne kete ndeshje. Ai e mbylli takimin me 24 pike, 7 topa ne tabele dhe 6 asiste. Paraqitje te mire beri edhe amerikani Daron Henson qe e nisi ndeshjen nga stoli dhe shenoi 19 pike.

Statistikat

Komentoni!