Basketboll – Partizani merr Amerikanin Daron Henson

Partizani ka firmosur nje kontrate me basketbollistin Amerikanin 25-vjeçar Daron Henson, i gjatë 201 cm.

Ai ka luajtur me pare me Universitetin e Seattle ne kampionatin NCAA, por ne 16 ndeshje ka regjistruar vetem 1.6 pike per ndeshje dhe 1.6 ribaunde ne ndeshje ne sezonin e fundit.

Ai ka luajtur edhe per Utah State University dhe Salt Lake Community College. Te Partizani ai do te luaj per here te pare si profesionsit.

Nderkohe Partizani luan ndeshjen e rradhes neser ne pallatin e sportit “Asllan Rusi” kunder Vllaznise.

Komentoni!