Lexoni gjithë statistikat para derbit të 165-të

statistikat e derbit partizani tirana

Tirana dhe Partizani do të luajnë këtë fundjavë derbin e kryeqytetit në stadiumin kombëtar, “Air Albania”. Ky derbi do të jetë një nga sfidat më të shumëpritura nga tifozët, ku pritet që stadiumi të jetë i mbushur plot me të tillë.

Eshtë një derbi plot histori ku dy skuadrat kanë luajtur plot 164 takime mes tyre nga viti 1947-2022 në të gjitha kompeticionet, kupë dhe kampionat.

Bilanci

Kur vjen pyetja se si skuadrat rezultojne në përballjet direkte, nuk ka asnjë dyshim. Partizani ka fituar më shumë se Tirana në derbi, plot 68 ndeshje. Fitorja më e thellë nga këto është 8-0. Bardheblutë numërojnë vetëm 45 fitore. 51 ndeshje të tjera kanë përfunduar në barazim.

Edhe golat e shënuar tregojnë të njëjtën histori. 224 gola ka shënuar skuadra e kuqe, përkundrejt 179 të bardhebluve.

Ndeshjet e fundit

29 ndeshjet e fundit mes këtyre dy skuadrave kanë përfunduar me këto rezultate:

 • 12/10/13 Partizani-Tirana 1-0;
 • 07/02/ 14 Tirana-Partizani 1-0;
 • 22/03/14 Partizani-Tirana 1-1;
 • 26/09/14 Tirana-Partizani 0-0;
 • 08/12/14 Partizani-Tirana 2-0;
 • 13/03/15 TiranaPartizani 1-2;
 • 04/05/15 Partizani-Tirana 2-2;
 • 03/10/15 Partizani- Tirana 1-0;
 • 07/12/15 Tirana-Partizani 0-0;
 • 04/03/16 Partizani- Tirana 2-0;
 • 04/05/16 Tirana-Partizani 2-2;
 • 25/09/16 Partizani-Tirana 0-0;
 • 02/12/17 Tirana-Partizani 0-0;
 • 20/02/17 Partizani-Tirana 2-1;
 • 28/ 04/17 Tirana-Partizani 1-2;
 • 28/09/18 Tirana-Partizani 0-1;
 • 30/11/18 Partizani-Tirana 2-1;
 • 01/03/19 Tirana-Partizani 0-0;
 • 12/05/19 Partizani-Tirana 2-1;
 • 29/09/19 Tirana-Partizani 1-2;
 • 13/12/19 PartizaniTirana 1-2;
 • 28/02/20 Tirana-Partizani 5-1;
 • 10/07/20 Partizani-Tirana 1-1;
 • 4/12/20 Tirana-Partizani 0-0);
 • 21/01/21 Partizani-Tirana 1- 0;
 • 13/03/21 Tirana-Partizani 1-2;
 • 13.05/21 Partizani-Tirana 0-0;
 • 25/ 10/21 Tirana-Partizani 1-1;
 • 23/12/21 Partizani-Tirana 1-2;

/Panorama Sport/

Komentoni!