Mala: Ekipi dha maksimumin sot

Pervec trajnerit Mehmeti, edhe Esat Mala ka foluar pas ndeshjes se sotme per mediat ku eshte shprehur se ekipi ka dhene maksimumin.

Mala: E kishim vlerësuar ndeshjen, ekipi dha maksimumin. Duhet të ishim më të qetë në finalizim, kjo na penalizoi. Të bënim më mirë ose të pasonim.
Nënvlerësim?
Jo Jo, asnjëherë. E dimë çfarë kualiteti kanë, ngërçin që kishim kjo na ka penalizuar sot.
Pozicioni në vitin e titullit dhe sot –
Mala: Aty ku më vendos trajneri, do jap maksimumin. Në linjat e sulmit majtas ose djathtas, aty ndihem më mirë. Nuk kam kundërshtime, luaj ku më thonë dhe ku ndihem më mirë është pjesë tjetër.
Pak raste –
Mala: E drejtë, kemi cilësi po na mungoi qartësia. Kemi lojtarë që luajnë mirë me topin. Nga unë i pari duhet të kishim bërë më mirë para porte.

Komentoni!