Drejt shembjes së plotë, ish-kompleksi i KS “Partizanit” (Video)

Ndërsa një prej organizmave më të spikatur të sportit shqiptar të shekullit të fundit, Klubi Sportiv “Partizani”, përgatitet të festojë 73-vjetorin e themelimit, ndërtesat e fundit që kishin mbetur në ish-kompleksin e klubit të kuq janë në proces shembjeje, duke fshirë kështu edhe gjurmët e fundit të kujtesës historike sportive.

kompleksi partizani

Ka pasur shume prapaskena pas shkaterrimit te ketij kompleksi. Ishte koha kur u munduan ta shduknin teresisht Partizanin. Mund te lexoni dhe kete postim te vjeter nga rresh 6 vite me pare ketu.

Për më shumë, shihni videon që do të gjeni bashkangjitur.

Komentoni!