Starova: Partizani permiresim drastik ne pjesen e dyte

Sulejman Starova, lojtar dhe ish-trajneri i Partizanit, ka reaguar pas humbjes ndaj Astanës, duke theksuar se ka shpresa që të kuqtë të kalojnë në play-off.

“Rregullimi i performancës në pjesën e dytë, krijimi i tre rasteve për gol nga Partizani, e bën shumë interesant takimin e kthimit. Rezultati i ngushtë e bën interesant se kemi shpresa për një kualifikim e fitore që të vijë në të gjitha mënyrat. Por kryesisht rregullimi i performancës, erdhi si reduktim në mënyrë drastike i dominimit të kundërshtarit në pjesën e parë. Që prodhoi aksione, raste të rrezikshme.

Skuadra reagoi, tregoi ndryshim me përjashtim të një rasti në pjesë të parë ku gaboi kundërshtari.U rregullua në mënyrë drastike në pjesë të dytë. Nga hiçi, të prodhosh kështu, ndaj rriten edhe shpresat për kualifikimin”, tha Starova për “MCN”.

Komentoni!