Conference League / Astana – Partizani 1-0

Dy ekipet janë vetëm një hap larg grupeve të Europës dhe synojnë që të marrin më të mirën në ndeshjen e parë. Ndeshja e kthimit do të luhet një javë më vonë në “Elbasan Arena”.

Zekiç duhet të bëjë pa Mbanë dhe Atanaskoskin, teksa Da Silva është lënë jashtë nga vetë stafi teksa në majën e sulmit do të jetë Grezda.

Pjesa e pare: Kjo pjese ka qene me e mire per vendasit qe kane arritur te shenojne dy here ne porten a Qirkos. Megjithate, goli i shenuar ne minuten e fundit eshte anulluar nga VAR. Golin e vetem te pjeses se pare mund shikoni ketu.

Ne mes te kesaj pjese Grezda u largua i demtuar duke i lene vendin Prekës.

Pjesa e dyte: Partizani duhet te permiresoje lojen patjeter ne pjesen e dyte nese shpreson qe te mbaje gjalle shanset e kualifikimit. Kjo pjese nisi me te njejtet lojtare.

Vendasit kane disa raste per te shenuar ne kete pjese, por edhe Rrapaj humb dy ratse te pastra teksa dergon topin mbi traverse dhe disa centimetra jashte stylles anesore.

Vijne dy zevendesime te tjera te Partizani ps 60 minutash loje. Taipi dhe Mehmeti i lënë vendin në fushë Maget dhe Bintsuka.

Astana shenon nje tjeter gol ne minuten e 70-te, por annullohet edhe njehere tjeter per pozicion jashte loje.

Partizani luan me mire ne kete pjese. Ne minuten e 88-te Zekolli dhe Cara dalin nga fusha e lojës, për t’i bërë vend Bilalit dhe Kekos.

Ndeshja eshte mbyllur me rezultatin 1-0 per Astana, qe do te thote se Partizani ka nje shans per kualifikim ne ndeshjen e kthimit.

Komentoni!