Astana kundershtari i rradhes be Conference League

Moment historik! Skudra e Partizanit, do të luajë për herë të parë në fazën “Play-Off” të një kompeticioni Europian. Kampionët e Shqipërisë, eliminuan mbrëmjen e sotme letonezët e Valmieras, teksa në fazën “Play-Off” do të ndeshen me Astanën, skuadrën kampione të Kazakistanit, që mbrëmjen e sotme u eliminua nga Ludogorets.

Astana kishte triumfuar në duelin e parë me rezultatin 2-1, ndërkohë që bullgarët përmbysën gjithçka, duke fituar në shtëpi me rezultatin 5-1.

Një fakt pozitiv është se kazakët nuk do të kenë në duelin e parë ndaj Partizanit mbrojtësin titullar Jovançiç që u ndëshkua me karton të kuq sot.  

“Demat” e kroatit Zekic e luajnë ndeshjen e parë në transfertë. Ndeshjet do te luhen me 24 dhe 31 gusht. Shanset e Partizanit për të shkuar në grupet e Ligës së Konferencës duken reale.  

Komentoni!