Ja rivalët e mundshëm të Partizanit nëse kalon Valmierën

Më datë 7 gusht, në Nion të Zvicrës, hidhet shorti i fazës “play off” të Ligës së Konferencës, ku synon të mbërrijë Partizani, qe eshte skuadra e vetme nga Shqipria qe eshte ende në garë.

Pavarësisht se u duhet të kalojnë kundërshtarët e tyre në raundin e tretë të Ligës së Konferencës, ende pa luajtur, skuadra e kuq do të mësojë çiftin e kundërshtarëve, që mund të ketë përballë në raundin e katërt në radhë në Ligën e Konferencës.

Kështu, nuk përjashtohet mundësia që Partizani të ndeshet sërish me BATE Borisovin, çka do të ishte një kundërshtar perfekt, pavarësisht eliminimit në turin e parë të Champions-it ndaj bjellorusëve. Përballë mund të bjerë edhe Karabagu i Xhixhës apo Sherif Tiraspoli, ish-ekipi i Zoran Zekiçit.

Në mëngjesin e ditës së shortit pritet që kundërshtarët e mundshëm të ndahen në vazo dhe aty rrethi të ngushtohet.

Komentoni!