Kalendari i sezoni 2023/24, ja ndeshjet e fazës së parë

Eshtë hedhur shorti i kalendarit të edicionit 85-të të kampionatit “Abissnet Superiore”.

Partizani e nis mbrojtjen e titullit kampion me dy ndeshje në shtëpi, teksa do të përballemi me Teutën dhe Laçin në “Arenën e Demave”.

Derbi i kryeqytetit Partizani – Tirana sipas kalendarit është programuar të luhet në javën e gjashtë.

Fazën e parë të kampionatit e mbyllim në transfertë ndaj Erzenit. Edicioni i ri futbollistik do të nisë më 19 gusht 2023 dhe përfundon në 11 maj 2024.

Shikoni kalendarin e plotë më poshtë për fazën e parë:

Komentoni!