Basket femra / Partizani bie sërish në Vlorë

Partizani në basketboll për femra nuk ia ka dalë që të shënojë fitore në finalen e tretë të kampionatit kombëtar. Skuadra e kuqe është mposhtur nga Flamurtari në Vlorë me rezultatin 77:66 (17:16; 20:18; 24:13; 16:19).

Çereku i tretë i ka qenë vendimtar për fatin e ndeshjes, me vlonjatet që kanë konsoliduar epërsinë duke e shtuar atë deri në 11 pikë deri në mbyllje të takimit.

Lasonja Lavette Edwards ka qenë lojtarja më efikase për të kuqet me 21 pikë e 9 kërcime. Antoinette Alyssa Bannister ka shtuar 14 pikë dhe Rehema Onawa Franklin 12 pikë.

Komentoni!