Basket femra / Partizani mposhtet në finalen e parë

Partizani është mundur në ndeshjen e parë finale të basketbollit të femrave përballë Flamurtarit.

Ndeshja e zhvilluar në Vlorë është mbyllur me rezultatin 73:58 (20:13; 20:17: 16:11; 17:17) për skuadrën vendase.

Lasonja Lavette Edwards me 13 pkkë e 13 kërcime, Amarah Kiyana Coleman me 11 pikë dhe Ornela Lalaj me 10 pikë e 9 kërcime kanë qenë lojtaret më efikasitet më të lartë tek skuadra jonë.

Komentoni!