Volej femra / Partizani kryeson finalen

Partizani i volejbollit të femrave ka realizuar fitoren e dytë në finalet e kampionatit të volejbollit përballë Skenderbeut të Korçës me rezultatin 3-2 (25:23; 23:25; 23:25; 25:17; 15:7).

Enkeleda Braho me 24 pikë dhe Burse Jada De’shawn me 22 pikë kanë qenë më meritoret për fitoren e skuadrës së kuqe.

Ndeshja e katërt finale zhvillohet të hënën me 24 Prill me fillim prej orës 18:00 në “Tamara Nikolla” të Korçës. Në rast fitoreje në Korçë skuadra e Partizanit shpallet kampione, në të kundërtën llogaritë mbyllen në “Asllan Rusi” me 27 Prill.

Komentoni!