Volejboll Meshkuj: Partizani fiton ne transferte

Superliga e volejbollit të meshkujve ka luajtur të premten ndeshje për javën e 13-të. Partizani kryesues mundi Skënderbeun në Korçë me rezultatin 1-3.

Vendësit i befasuan kryeqytetasit në setin e parë, për ta fituar këtë fraksion 25-20 me pikën finale nga Musaka.

Partizani reagoi menjëherë, teksa skuadra e Ylli Tomorrit i korrigjoi gabimet për t’i fituar bindshëm tri setet e radhës në shifrat 16- 25, 12-25 dhe 20-25.

Oforah me 21 pikë dhe Ozokye me 18 ishin lojtarët më efikasë në sulmin e te kuqve, të cilët me këtë sukses shkojnë në kuotën e 33 pikëve, duke i ruajtur pozitat në vendin e parë.

Komentoni!