Eneo Bitri lë Partizanin për Çekinë

Eneo Bitri është zyrtarisht një futbollist i Banik Ostrava në kampionatin çek të futbollit.

Mbrojtësi, i cili mbante shiritin e kapitenit te skuadra e Partizanit, ka udhëtuar drejt Republikës Çeke dhe pasi ka kryer gjatë të hënës vizitat mjekësore, ka nënshkruar marrëveshjen që e lidh me klubin e ri.

Klubi i shprehu mirënjohjen lojtarit për kontributin e dhënë dhe përkushtimin e tij me fanelën e kuqe, nepermjet nje postimi ne faqen zyrtare ne Facebook.

Komentoni!