Kupa Volejboll Meshkuj: Partizani – Studenti 3-1

purple volleyball net

Me ndeshjet e para të fazës së grupeve ka ngritur siparin edicioni 2022-2023 i Kupës së Shqipërisë në volejbollin e meshkujve.

Nje nga takimet e ditës së parë ishte ai ne Grupin B, ku Partizani e filloi me këmbë të mbarë duke mundur Studentin 3-1 në derbi.

Një sukses që erdhi me përmbysje për “demat” e Yllit Tomorrit, pasi ishte ekipi studentor që e nisi më mirë takimin, duke fituar setin e parë 18-25.

Gjithsesi më tej të kuqtë morën komandën, duke fituar bindshëm në tri setet e radhës përkatësisht në shifrat 25-19, 25-14 dhe 25-18.

Komentoni!