Java e gjashtë e Superiores, zbulohet axhenda e derbit

Pas afro 2 javësh ndalese për shkak të angazhimeve të ekipeve kombëtare, Superiorja do të rikthehet në muajin tetor, ku do të luhen fillimisht ndeshjet e vlefshme për javën e gjashtë, e cila do të kulmojë me derbin Partizani-Tirana.

Kjo supersfidë është planifikuar të luhet në impiantin modern “Air Albania”, të dielën e 2 tetorit në orën 19:00.

Një përballje e gjitha për t’u shijuar dhe jetuar, ku spektakli në tribuna është gjithmonë i garantuar, teksa pritet një numër i konsiderueshëm sportdashësisht në shkallët e stadiumit.

Partizani vjen ne kete ndeshje si kryesues i Superliges me 4 fitore dhe 12 pike nga pese ndeshjes e para. Kundershtaret nga ana tjeter renditen ne vend te katërt me tetë pikë.

Komentoni!