Bylis – Partizani 0-1, vendos Skuka (Video)

Në stadiumin “Adush Muça” luhet sfida Bylis-Partizani, e vlefshme për javën e tretë të edicionit të ri futbollistik të Kategorisë Superiore 2022/2023.

Eshte mbyllur pjesa e pare me avantazhin 0-1 per Partizanin. Eshte perseri ai, Skuka, me golin e vetem te ndeshjes deri tani.

Ne pjesen e dyte ka disa raste te mira per te shenuar, por ne fund Partizani mbetet me 10 lojtare pas demtimit te Matondo dhe vuan ne minutat shtese. Por goli i Skukes ka qene i vetmi ne kete ndeshje, dhe ka mjaftuar per tre piket e plota.

Partizani vazhdon keshtu startin perfekt te sezonit me tre fitore nga tre ndeshjet e para.

Formacionet

BYLIS – Haremi; Trumçi, Damçevski, Loran, Qardaku; Maçolli, Ruçi; Qoshku, Antoni Beji, Soza; Kaçorri. Trajner: Arian Bellai.

PARTIZANI – Rexhepi; Hadroj, Bitri, Sota, Buxhelaj; Rrapaj, Murataj, Matondo; Da Silva; Cara, Skuka. Trajner: Xhovani Kolela.

Video

Komentoni!