Mehmeti nuk eshte me trajner i Partizanit

FK Partizani ka njofutar sot ne rrjetet soicale përfundimin e bashkëpunimit me trainerin Dritan Mehmeti.

Në prag të startit të kampionatit, drejtuesit dhe traineri Mehmeti kanë zhvilluar një takim, në përfundim të të cilit palët kanë vendosur të ndahen miqësisht dhe të ndërpresin bashkëpunimin mes tyre.

Eshet zyrtarizuar keshtu ajo qe perflitej ne ditet e fundit.

“Partizani falënderon Dritan Mehmetin për punën dhe kontributin e dhënë përgjatë gjithë periudhës si pjesë e klubit dhe së fundmi në drejtimin e ekipit të parë, duke i uruar njëkohësisht shumë suksese në të ardhmen,” – thote klubi ne prononcimin zyrtar.

Shkarkimi i trajneri Mehmeti vjen pas nje paraqitje te dobet ne ndeshjet e Liges se Konferences ku Partizani beri nje paraqitje te dobet dhe u eleminua me penallti ne Tirane. Por edhe faza pergatitore ka qene problematike dhe me rezultate te dobeta. Se fundi ishte nje humbje 0-3 kunder Bylis ajo qe i vuri vulen largimit.

Trajneri i ri me shume mudnesi do te jete i huaj, por akoma nuk ka emra konkrete.

Shkruani mendimet tuaja ne komentet me poshte! Jepni dhe voten tuaj.

A eshte i drejte shkarkimi i trajnerit Mehmeti?

Loading ... Loading ...

Komentoni!