Basket Femra – Partizani fiton ndeshjen e parë play-off kundër Tiranës

Partizani ka arritur te fitoje ndeshjen e pare gjysme-finale ne basketboll per femra. Vazjat e Partizanit kane fituar dje me shifrat 96-91 ne derbin kunder Tiranes.

Partizani ka marre ne dore ndeshjen qe ne pjesen e pare me rezultatin 39-15, dhe ka rezisutar deri ne fund per te marre fitoren. Me e mira ka qene Aida Palko qe shenoi 29 pike dhe zotëroi 11 topa ne tabele duke i dhene fitoren ekipit te Partizanit.

Ornela Lalaj shenoi 17 pike, Xhulia Velias 16 pike, Dajana Baraj 10 pike, Dorina Avdiaj 10 pike, Ebi Dishnica 8 pike, Orjana Hasani 4 pike, dhe Ketjona Fekollari 2 pike.

Ndeshja e dyte zhvillohet kete te diele ne pallatin e sportit “Farie Hoti”, ora 12:00.

Foto nga ndeshja:

Komentoni!