Basket Meshkuj / Tirana Neptun – Partizani 74-61

Partizani ka luajtur dje ndeshjen e rradhes ne Superliges e basketbollit per meshkuj kunder Tirana Neptun. Takimi eshte zhvilluar ne Pallatin e Sportit ‘Farie Hoti’ ku kane qene te pranishem rreth 200 tifoze.

Pjesa e pare ka qene e bukur dhe e luftuar fort. Partizani e nis mire lojen duke kaluar ne avantazh 3-7. Me pas jane kundershtaret qe permbysin shifrat ne 16-12. Partizani kalon perseri para 16-19 dhe kjo pjese mbyllet ne barazim 19-19.

Por ne pjesen e dyte dhe te trete Partizani nuk arrin te mbaje te njejtin ritem. Tirana Neptun fiton pjesen e dyte 22-13 dhe te treten 23-10 duke u shkeputur me 22 pike. Partizani mundohet te hape lojen ne pjesen e fundit dhe arrin te ngushtoje diferencen, por koha nuk mjafton. Partizani fiton kete pjesen 10-19, por ndeshja mbyllet me humbje 74-61 per 33-here kampionet.

Kapiteni Mirel Jani ishte serish me i miri per te kuqte me 21 pike, 11 topa ne tabele dhe 5 asiste. Robert Philip Konteh beri loje te mire gjithashtu me 12 pike dhe 11 topa ne tabele.

Statistikat e ndeshjes

Renditja – Superliga Meshkuj

#TeamPikeNd.FP+P-Dif.
1Tirana NEPTUN30181215961401195
2Teuta29161313791191188
3Kamza Basket2717101436142115
4Vllaznia261791403138617
5Partizani2318512871351-64
6Dinamo2118311781529-351

Komentoni!