Basketboll Meshkuj – Partizani humbje 3-pikëshe ndaj Kamzës

Partizani ka pesuar nje humbje minimale në derbin kundër Kamzës në javen e 17-të të Superligës së basketbollit të meshkujve. Ndeshja eshte mbyllur me rezultatin 69- 66 (12-19, 23-15, 19-12, 15-20), në një takim të luftuar deri në sekondat e fundit.

33 herë kampionët e Shqipërisë jane mundur vetem ne fund. Partizani ishte ne avantazh 64-66 kur kishin mbetur vetem dy minuta loje, por pese pike rresht i kane dhene fitoren kundershtareve.

Për “demat” spikati Marvin Prodani, me 20 pikë, 7 kërcime dhe 6 asiste. Robert Philip Konteh beri gjithashtu nje ndshje te mire me 13 pike dhe 10 kercime ne tabele.

Eldridge me 21 pikë dhe 16 kërcime ishte më i miri në radhët e Kamzës.

Statistikat

Renditja

VendiSkuadraPikeNd.FitoreP+P-Dif.
1Tirana NEPTUN28171115221340182
2Teuta27151212811128153
3Kamza Basket2616101357132136
4Vllaznia2416813031307-4
5Partizani2217512261277-51
6Dinamo2017311151431-316

Komentoni!