Basket Femra – Partizani mund Studentin, Palko 33 pikë

Aida Palko Partizani basketboll

Partizani eshte ndeshur sot me Studentin ne basketboll per femra. Ndeshja e vlefshme per Kategorine e Pare eshte luajtur ne pallatin e sportit “Asllan Rusi”.

Ka qene nje ndeshje e bukur dhe me rezultat te ngushte per tre periodat e para, por vajzat e Partizanit kane dominuar ne perioden e fundit dhe kane siguruar fitoren.

Perioda e pare mbyllet me avantazhin 18-20 per Partizanin. Partizani vazhdon lojen e mire dhe ne pjesen me te madhe te periodes se dyte, por ne fund Studenti merr avantazhin dhe shkon ne pushim me nje pike me shume 36-35. Edhe perioda e trete eshte e barabarte, por eshte Studenti qe i shton edhe dy pike me shume avantazhit, 58-55.

Partizani zgjohet ne perioden e fundit, pasi shef vetem ne disavantazh prej pese pikesh ne fillim. Skuadra e kuqe eshte me e sakte me gjuajtje dhe arrin te marre avantazhin 64-65 kur kronometri tregon edhe 4 minuta e 50 sekonda kohe. Me pas gjithecka behet me e lehte dhe Aida Palko kyesisht edhe e pandalshme. Ndeshja mbyllet me fitore 70-84.

Palko ishte me e mira e ndeshjes me 33 pike dhe 16 topa ne tabele. Ornela Lalaj gjithashtu beri nje ndeshje te mire me 20 pike dhe 10 topa.

Komentoni!