Vetëm barazim në derbi, Junior humb rast të pastër (Video)

Nuk ka fitues në derbin Tirana-Partizani, që përfundoi 0-0. Një duel me plot emocione, që edhe u ndal nga tymi i flakadanëve dhe tymuesve në “Air Albania”.

Derbi, ashtu sic ndodh shpesh, dhuroi thuajse gjithçka. Por jo golin, aq shumë të kërkuar nga të dy kampet.

Partizani nuk e nis mire ndeshjen dhe jane kundershtaret qe luajne me mire ne fillim. Xhixha është me i rrezikshmi me disa gjuajtje te forta.

Por Partizani shfaqi tjetër fytyrë në fraksionin e dytë. Trajneri Mehmeti mendoi të aktivizonte Carën, i cili menjëherë provoi të rrezikonte dhe vuri në vështirësi trajneri Bekaj me një gjuajtje nga distanca.

Por Partizani pati rastin më të pastër të sfidës me Stenio Juniorin, që në mënyrë të pabesueshme nuk arriti ta shtynte topin në rrjetë me portën bosh.

Partizani merr keshtu vetem nje pike, qe nuk ben shume pune per renditjen dhe per syniment e sezonit.

Komentoni!