Liga Unike Femra, Partizani kundër Prishtinës në mesjavë

Në mesjavë zhvillohet xhiroja e nëntë në Ligën Unike të Femrave.

Ndeshja e parë zhvillohet mes dy skuadrave nga kryeqytetet përkatëse, Partizanit nga Tirana dhe Prishtinës. Vajzat e Partizanit kanë dy fitore e gjashtë humbje, kurse ato prishtinase katër fitore e tri humbje.

Por Partizani vjen nga nje fitore fantastike ne ndeshjen e fundit kundër kampioneve të Kosovës, Penza.

Ndeshja luhet ditën e mërkurë në orën 17:00 ne Pallatin e Sportit “Asllan Rusi”.

Liga Unike e Femrave – Java 9

E mërkurë

17:00 PARTIZANI – Prishtina

19:00 Penza – Tirana

E enjte

17:00 Flamurtari – Bashkimi

Komentoni!