Plani i Përparim Daiut për talentet në skuadër

Partizani i këtij sezoni është bazuar shumë tek lojtarët e rinj në moshë. Marku, Hadroj, Liço, Cara, Skuka janë disa prej tyre që kanë bërë shumë mirë gjatë këtij sezoni. Për këtë fakt ka folur edhe ish kapiteni Përparim Daiu duke dhënë disa këshilla për t’u vlerësuar nga ana e drejtuesve të klubit.

Postimi i Përparim Daiut:

Talentet e rinj te Partizanit ,Lico,Mala,Rrapaj,Murataj,Hadroj,Cara,Marku,Lika,Sota,Kote e shume te tjere japin 1 garanci per te ardhmen.

Kur themi garanci kjo perkthehet me kontrata afatgjate.

Duhen miretrajtuar e vleresuar duke i dhene besim dhe aktivizuar.
4. Nuk duhet te merzitemi me luhatjet e tyre ne disa ndeshje sepse mosha dhe experienca bejne qe te kene luhatje,por aktivizimi dhe duke i dhene besim do ti marim frytet e tyre .

I bera keto rrjeshta sepse kritikat qe une apo kushdo specialist i futbollit apo tifozat e Partizanit kane qellim te inkurajojme aq me shume keta fidane qe kur te rriten do behen peme me plot kokrra dhe perfitimi do jete i dyanshem

Komentoni!