Futboll Femra, Partizani – Apolonia 0-2

Partizani ka luajtur dje ndeshjen e rradhes ne kampionatin e femrave ne futboll kunder Apolonise, ne fushen sportive te Kamzes.

Formacioni i Partizanit ishte:

 • Eugena Spaho (P)
 • Zamira Tabaku (K)
 • Denada Loci
 • Amarda Xhebrahimi
 • Glejona Taullaj
 • Vanesa Levenaj
 • Kejsi Saliaj
 • Irisa Beqiraga
 • Riselda Leba
 • Mesuare Begallo
 • Leonora Dedgjonaj

Ka qene nje ndeshje e bukur ndaj nje kundrshtari te veshtire, por vajzat e kuqe nuk ja kane arritur te marrin nje rezultat polizitiv. Miqte kane kaluar ne avantazh ne minuten e 37-te dhe ne pjesen e dyte kane dyfishuar rezultatin.

Ne pjesen e dyte jane aktivizuar edhe Aliaj, Koka, e Baftia per Partizanin.

Java 12

Renditja

Komentoni!