Partizani – Vllaznia, vetëm barazim në Air Albania (Video, Foto)

Formacioni: Hoxha, Belica, Marku, Bitri, Hadroj, Murataj, Liço, Kallaku, Mala, Stenio Zhunior, Skuka.

Komenti dhe video me poshte:

 • 90+2′ Traversa shpeton miqte.
 • 76′ Rrapaj në fushë për të kuqtë, në vend të Junior
 • 65′ (GOL 1-1) Pas një harkimi nga e djathta, topi devijohet dhe shkon te Cara i cili gjen rrjetën, Vijërojtësi anulon golin, por VAR konfirmon se sulmuesi ishte në pozicion të rregullt.
 • 60′ Dominon Partizani por nuk arrin te gjej golin. Gjithe loja ne gjysmefushen shkodrane.
 • 46′ Fillon pjesa e dyte me zevendesim, Cara per Licon.
 • 45+6′ Mbyllet pjesa e pare 0-1.
 • 45′ Dyluftim mes Hakajt dhe Markut, mbrojtësi i shkodranëve godet në fytyrë futbollistin e Partizanit dhe kërkohet ndërhyrja e stafit mjekësor. Kërkohet edhe verifikim nga VAR, dhe kerton i kuq. Vllaznia me 10 lojtare.
 • 42′ Dy gjuajtje nga Kallaku por perfundojne te portieri.
 • 37′ Partizani pretendon per penallti pasi nje ndrhyrje ndaj Skukes, por vazhdon loja. Le te shpresojme te VAR.
 • 28′ Skuka provon të gjejë rrjetën me një roveshatë, por ndalet nga Zogoviç që i mohon golin.
 • 22′ Nuk ka nje ragim te mire nga Partizani, vetem disa gjujatje nga larg deri tani.
 • 10′ (GOL 0-1) Latifi gabon nga pika e bardhë e penalltisë, pret Alban Hoxha. Pas konsulitmit me VAR-in, gjyqtari përsërit penalltinë, për shkak të daljes nga porta të Alban Hoxhës. Latifi shenon me tentativen e dyte.
 • 09′ VAR penallti per miqte
 • 05′ Ndeshja nis e qetë me të dyja skuadrat që qarkullojnë topin në mesfushë duke studiuar njëra-tjetrën në këto minuta të para!
 • 01′ Fillon ndeshja ne ‘Air Albania’

Komentoni!