Basketboll Femra – Partizani mund thellë Apoloninë

Partizani ka marre nje fitore te thelle sot ne basketboll per femra. Partizani e ka nisur ndeshjen ne ‘Asllan Rusi’ me Baraj, Spahiu, Fekollari, Hasani Velias.

Dominimi ka ardhur qe ne perioden e pare ku vajzat e kuqe jane ne avantazh 34-15. Edhe perioda e dyte flet vetem per Partizanin me rezultatin qe thellohet ne 73-39.

Keshtu qe ka me shume minuta per vazjat e stolit dhe eshte pikerish Dea Hushi qe mori ndeshjen ne dore sot me 38 pike dhe 70% te gjiajteve te realizuara.

Partizani vazhdon te thelloje avantazhin dhe ne dy periodat e fundit dhe fiton ndeshjen 135-73.

Komentoni!