Analiza teknike e ish kapitenit Daiu për ndeshjen kundër Vllaznisë

Partizani barazoi në ndeshjen kundër Vllaznisë në ndeshjen e luajtur në stadiumin”Air Albania”. Pas ndeshjes ish kapiteni i “Demave të kuq”, Përparim Daiu ka analizuar teknikisht ndeshjen

Analiza e Përparim Daiut:

Partizani _ Vllaznia

1 ndeshje me 2 tablo. Pjesa e pare per Partizanin per tu harruar . Reparti i mesit te fushes inekzistent si ne ndertimin e aksioneve ashtu dhe ne rikuperimin e tooit. Mungonte qartesia si Licos dhe Muratajt shume apatike per te bere nderlidhjen ndermjet reparteve ne 2 fazat sulmuese dhe mbrojtese. Sulmi gjithashtu nuk kishte rrezikshmerine jo vetem se nuk u furnizuan si duhet por dhe Junior bashke me Malen i mungonte agresiviteti dhe kerkimi i koridoreve.vetem Skuka ishte konstant dhe i rezikshem qe ishte mjaft pak ne kete pjese te 1.

Pjesa e 2 ishte totalisht dicka tjeter si ne interpretim dhe rrezikshmeri jo vetem se u shenua goli por dhe per rastet qe u krijuan. Mendimi im eshte se zevendesimet ishin te goditura . Ajo do doja te shtoja ishte se duhet te ishim me agresive ne fazen ofensive dhe saktesia ne metrat e fundit duke shfrytezuar dhe superioritetin numerik. Rezultati i barabarte ishte pozitiv per te vetmen arsye te rritjes se moralit sepse ndeshjet e ardhshme jane te forta dhe djemte duhet te keni motivin dhe te japin maximumin per bluzen qe kane veshur dhe per tifozerine me te madhe ne vend qe me fitoret ndaj rivaleve ti afrojne te mbushin shkallet e stadiumit.

Komentoni!