Volejboll Meshkuj: Partizani – Skënderbeu 3-0

Partizani ka marre nje fitore te paster sot ne Asllan Rusi ne ndeshjen e vlefshme per Superligen ne Volejboll Meshkuj.

Partizani menjehere ne avantazh ne setin e pare kunder Skenderbeut, dhe arrin ta fitoje me rezultatin 25-17.

Ka filluar me mire setin e dyte Skenderbeu. Miqte kalojne ne avantazh 5-8 por pergjigjet Partizani me disa pike rresht dhe merr kryesimin 11-9 e me pas 14-10. Me pas barazohet rezultati 17-17. Seti ishte i forte deri ne fund por Partizani triumfon 29-27.

Edhe seti i trete fillon me mire per Skenderbeun me avantazh 1-5. Partizani rimerr ne dore ndeshjen 18-9. Me pas skuadrat shkembejne pike dhe Partizani mban avantazhin deri ne fund Duke fituar kete set 25-18 she ndeshjen me rezultatin e paster 3-0.

Partizani – Skënderbeu 3-0

  1. 25-17
  2. 29-27
  3. 25-18

Komentoni!