Volejboll – Eleminohet Partizani në Kupë për meshkuj dhe femra

Dje jane luajtur ndeshjen gjysme-finale te Kupes se Volejbollit per meshkuj dhe femra. Partizani ka arritur te futet ne kater me te miret ne te dyja kompeticionet, por nuk ja ka dale per te kaluar me tej. Te dyja ekipet kane humbur ne derbi, po femrat kane bere nje dneshje te mire duke humbur vetem ne setin e peste.

Partizani per femra ka fituar setin e dyte 27-25 dhe ate te katertin 25-23. Por ne setin e peste nuk ja ka dale dot kunder Tiranes dhe ka humbur 15-7.

Ndeshja e meshkujve nuk ka pasur shume histori pas ata jane mundur 3-0 duke dale gjithashtu nga Kupa e Shqiperise.

Lexoni me shume per historine e Partizanit ne volejboll.

Komentoni!