Volejboll Meshkuj, Partizani fiton derbin kundër Studentit

Partizani ka marre fitoren e rradhes ne basketboll per meshkuj duke fitur derbin kunder Studentit ne javen e 12-të të Superligës.

Ka qene nje ndeshje pa shume histori, ku te kuqte kane dominuar qe ne fillim, dhe e kane fituar lehtesisht me rezultatin 3-0.

Seti i pare fitohet thelle 25-11. Te i dyti, Studenti ka munduar te rezistoje, por Partizani fiton serish 25-20. Dhe ne setin e trete kundershtaret dorezohen dhe Partizani mbyll ndeshjen duke fituar 25-15.

Me kete fitore, Partizani renditet ne ven te trete, dhe ka siguruar pjesemarrjen ne play-off.

Renditja – Java 12

Komentoni!