Basketboll Meshkuj: Dinamo – Partizani 54:80

Po luhet derbi ne basketboll per meshkuj, ne pallatin e sportit ‘Asllan Rusi’, midis Dinamo dhe Partizanit.

Partizani e nis ndeshjen me Marvin Prodanin, Mired Janin, Jeton Huqin, Daron Henson, dhe Robert Konteh.

Te kuqte e nisin furishem ndeshjen me 20 pike rresht dhe e mbyllin perioden e pare ne avantazh 25-6. Perioda e dytë është më barazpeshuar dhe mbaron me rezultatin 40-23 në favor të të kuqve. Ndeshja vazhdon me te dyja skuadrat qëshkembejne kosha ne prioden e tretë, te cilën Partizani e mbyll perseri ne avantazh 57-42.

Në preioden e fundit Partizani tregon perseri superioritet dhe thellon avantazhin, kryesish fale Konteh qe eshte perseri me i miri me 16 pike dhe 16 ribaunde. Derbi mbyllet me rezultatin e thellë 80-54 në favor të Partizanit.

Statistikat

Komentoni!