Mjafton Skuka, Partizani kalon në gjysmë-finale

Pas barazimit 1-1 në ndeshjen e parë pritej një duel i fortë mes dy ekipeve dhe ashtu ka qenë në “Air Albania”. Takimi ka filluar me dy skuadra qe luanin kujdeshshëm por sfida u zhbllokua në fund të pjesës së parë.

Ishte Skuka, një ish, që shënoi në portën e Dinamos duke i dhënë avantazhin të kuqve. Pjesa e parë u mbyll me avantazhin 1-0.

Në pjesën e dytë Partizani loz më i tërhequr duke pasur paraysh se avantazhi 1-0 mjaftonte për t’u kalifikuar. Blutë u munduan të reagonin, por në ato pak raste që krijuan, Hoxha u tregua i vëmendshëm

Kështu, Partizani mori fitoren minimale që e kalon në katërshen e Kupës, duke qenë ende në garë për një vend në Europë edhe nëpërmjet këtij turneu.

Komentoni!