Partizani shpallet Kampion ne volejboll per meshkuj

Skuadra e Partizanit në Volejboll për meshkuj është shpallur kampion i Shqipërisë për sezonin 2018-2019. Të kuqtë e drejtuar nga Ylli Tomorri kanë fituar të shtunën edhe finalen e tretë në “play-off” kundër Vllaznisë.

Partizani-696x464

Në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” skuadra e kuqe fitoi respektivisht 25-21 setin e parë, 25-21 setin e dytë dhe 25-12 setin e tretë. Ky titull për meshkujt vjen pas 38 vitesh thatësirë.

Më herët edhe Partizani në Volejboll për femra është shpallur kampion i sezonit 2018-2019.

Komentoni!